0603HP-221EKTS
Manufacturer No:
0603HP-221EKTS
Datasheet:
0603HP-221EKTS
Description:
CHIP INDUCTOR 220NH10% 280MA 2.0
DC Resistance (DCR)
2Ohm
Q @ Freq
47 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
280mA
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Inductance
220nH
Frequency - Self Resonant
1.1GHz
Inductance Frequency - Test
100MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Size / Dimension
0.055" L x 0.045" W (1.40mm x 1.15mm)