0603HP-211EGTS
Manufacturer No:
0603HP-211EGTS
Datasheet:
0603HP-211EGTS
Description:
CHIP INDUCTOR 210NH2% 280MA 2.0O
Size / Dimension
0.055" L x 0.045" W (1.40mm x 1.15mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
2Ohm
Q @ Freq
48 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
280mA
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Inductance
210nH
Frequency - Self Resonant
1.2GHz
Inductance Frequency - Test
100MHz