0603HP-181EGTS
Manufacturer No:
0603HP-181EGTS
Datasheet:
0603HP-181EGTS
Description:
CHIP INDUCTOR 180NH2% 310MA 1.5O
DC Resistance (DCR)
1.5Ohm
Q @ Freq
48 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
310mA
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Inductance
180nH
Frequency - Self Resonant
1.3GHz
Inductance Frequency - Test
100MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Size / Dimension
0.055" L x 0.045" W (1.40mm x 1.15mm)