0603HP-111EJTS
Manufacturer No:
0603HP-111EJTS
Datasheet:
0603HP-111EJTS
Description:
CHIP INDUCTOR 110NH5% 440MA 0.58
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Inductance
110nH
Frequency - Self Resonant
1.6GHz
Inductance Frequency - Test
150MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Size / Dimension
0.055" L x 0.045" W (1.40mm x 1.15mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
580mOhm
Q @ Freq
47 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
440mA
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)