0603HM-7N5ECTS
Manufacturer No:
0603HM-7N5ECTS
Datasheet:
0603HM-7N5ECTS
Description:
CHIP INDUCTOR 7.5NH0.2 750MA 0.0
DC Resistance (DCR)
82mOhm
Q @ Freq
35 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
750mA
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.2nH
Inductance
7.5nH
Frequency - Self Resonant
6GHz
Inductance Frequency - Test
100MHz
Size / Dimension
0.055" L x 0.031" W (1.40mm x 0.80mm)