0603HM-3N9EDTS
Manufacturer No:
0603HM-3N9EDTS
Datasheet:
0603HM-3N9EDTS
Description:
CHIP INDUCTOR 3.9NH0.5 850MA 0.0
Size / Dimension
0.055" L x 0.031" W (1.40mm x 0.80mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
59mOhm
Q @ Freq
35 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
850mA
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.5nH
Inductance
3.9nH
Frequency - Self Resonant
6GHz
Inductance Frequency - Test
100MHz