0603HM-100EKTS
Manufacturer No:
0603HM-100EKTS
Datasheet:
0603HM-100EKTS
Description:
CHIP INDUCTOR 10.0NH10% 650MA 0.
Size / Dimension
0.055" L x 0.031" W (1.40mm x 0.80mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
110mOhm
Q @ Freq
35 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
650mA
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Inductance
10nH
Frequency - Self Resonant
6GHz
Inductance Frequency - Test
100MHz