0402HS-820EJTS
Manufacturer No:
0402HS-820EJTS
Datasheet:
0402HS-820EJTS
Description:
CHIP INDUCTOR 82.0NH5% 50MA 1.55
Product Attribute
Size / Dimension
0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
1.55Ohm
Q @ Freq
22 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
50mA
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Inductance
82nH
Frequency - Self Resonant
1.26GHz
Inductance Frequency - Test
250MHz