0402HS-7N5EJTS
Manufacturer No:
0402HS-7N5EJTS
Datasheet:
0402HS-7N5EJTS
Description:
CHIP INDUCTOR 7.5NH5% 680MA 0.10
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Inductance
7.5nH
Frequency - Self Resonant
4.8GHz
Inductance Frequency - Test
250MHz
Mounting Type
Surface Mount
Size / Dimension
0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
104mOhm
Q @ Freq
22 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
680mA