0402HS-6N8EKTS
Manufacturer No:
0402HS-6N8EKTS
Datasheet:
0402HS-6N8EKTS
Description:
CHIP INDUCTOR 6.8NH10% 680MA 0.0
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Inductance
6.8nH
Frequency - Self Resonant
4.8GHz
Inductance Frequency - Test
250MHz
Mounting Type
Surface Mount
Size / Dimension
0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
83mOhm
Q @ Freq
20 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
680mA