0402HS-4N3EKTS
Manufacturer No:
0402HS-4N3EKTS
Datasheet:
0402HS-4N3EKTS
Description:
CHIP INDUCTOR 4.3NH10% 700MA 0.0
Product Attribute
Tolerance
±10%
Inductance
4.3nH
Frequency - Self Resonant
6GHz
Inductance Frequency - Test
250MHz
Mounting Type
Surface Mount
Series
0402HS
Size / Dimension
0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
91mOhm
Q @ Freq
18 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
700mA
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C