0402HS-470EGTS
Manufacturer No:
0402HS-470EGTS
Datasheet:
0402HS-470EGTS
Description:
CHIP INDUCTOR 47.0NH2% 150MA 0.8
Inductance Frequency - Test
250MHz
Mounting Type
Surface Mount
Size / Dimension
0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
830mOhm
Q @ Freq
25 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
150mA
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Inductance
47nH
Frequency - Self Resonant
2.1GHz