0402HS-230EJTS
Manufacturer No:
0402HS-230EJTS
Datasheet:
0402HS-230EJTS
Description:
CHIP INDUCTOR 23.0NH5% 400MA 0.3
Series
0402HS
Size / Dimension
0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
300mOhm
Q @ Freq
24 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
400mA
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Inductance
23nH
Frequency - Self Resonant
2.72GHz
Inductance Frequency - Test
250MHz