0402HS-190EJTS
Manufacturer No:
0402HS-190EJTS
Datasheet:
0402HS-190EJTS
Description:
CHIP INDUCTOR 19.0NH5% 480MA 0.2
Q @ Freq
24 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
480mA
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Inductance
19nH
Frequency - Self Resonant
3.04GHz
Inductance Frequency - Test
250MHz
Series
0402HS
Size / Dimension
0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
202mOhm