0402HS-130EJTS
Manufacturer No:
0402HS-130EJTS
Datasheet:
0402HS-130EJTS
Description:
CHIP INDUCTOR 13.0NH5% 440MA 0.2
Product Attribute
Series
0402HS
Size / Dimension
0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
210mOhm
Q @ Freq
24 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
440mA
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Inductance
13nH
Frequency - Self Resonant
3.45GHz
Inductance Frequency - Test
250MHz