0402HPH-560EHTS
Manufacturer No:
0402HPH-560EHTS
Datasheet:
0402HPH-560EHTS
Description:
CHIP INDUCTOR 56.0NH3% 330MA 0.9
Inductance Frequency - Test
250MHz
Mounting Type
Surface Mount
Series
0402HP
Size / Dimension
0.045" L x 0.028" W (1.15mm x 0.70mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
900mOhm
Current Rating (Amps)
330mA
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±3%
Inductance
56nH
Frequency - Self Resonant
2.07GHz