0402HP-430EJTS
Manufacturer No:
0402HP-430EJTS
Datasheet:
0402HP-430EJTS
Description:
CHIP INDUCTOR 43.0NH5% 450MA 0.5
Series
0402HP
Size / Dimension
0.045" L x 0.028" W (1.15mm x 0.70mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
520mOhm
Current Rating (Amps)
450mA
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Inductance
43nH
Frequency - Self Resonant
2.5GHz
Inductance Frequency - Test
250MHz