0402HP-3N3EDTS
Manufacturer No:
0402HP-3N3EDTS
Datasheet:
0402HP-3N3EDTS
Description:
CHIP INDUCTOR 3.3NH0.5 1.7A 0.04
Product Attribute
Current Rating (Amps)
1.7A
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±0.5nH
Inductance
3.3nH
Frequency - Self Resonant
12.8GHz
Inductance Frequency - Test
250MHz
Mounting Type
Surface Mount
Series
0402HP
Size / Dimension
0.045" L x 0.028" W (1.15mm x 0.70mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
45mOhm