0402HP-330EHTS
Manufacturer No:
0402HP-330EHTS
Datasheet:
0402HP-330EHTS
Description:
CHIP INDUCTOR 33.0NH3% 490MA 0.3
Product Attribute
Series
0402HP
Size / Dimension
0.045" L x 0.028" W (1.15mm x 0.70mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
330mOhm
Current Rating (Amps)
490mA
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±3%
Inductance
33nH
Frequency - Self Resonant
2.8GHz
Inductance Frequency - Test
250MHz