0402HP-2N7EJTS
Manufacturer No:
0402HP-2N7EJTS
Datasheet:
0402HP-2N7EJTS
Description:
CHIP INDUCTOR 2.7NH5% 1.5A 0.056
Product Attribute
Series
0402HP
Size / Dimension
0.045" L x 0.028" W (1.15mm x 0.70mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
56mOhm
Current Rating (Amps)
1.5A
Packaging
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Inductance
2.7nH
Frequency - Self Resonant
13GHz
Inductance Frequency - Test
250MHz