P33-15SMXA
Manufacturer No:
P33-15SMXA
Manufacture:
Daburn Electronics
Package:
5-DIP Module
Datasheet:
P33-15SMXA
Description:
AC-DC POWER MODULE 15VDC OUTPUT
Product Attribute
Features
SCP
Voltage - Output 1
15V
Approvals
CE, cURus, UL
Voltage - Output 2
Efficiency
Voltage - Output 3
Part Status
Active
Voltage - Output 4
Applications
ITE (Commercial)
Operating Temperature
-25°C ~ 71°C
Mounting Type
Through Hole
Current - Output (Max)
80mA
Package / Case
5-DIP Module
Line Regulation
0.1%
Load Regulation
0.1%
Voltage - Input
105 ~ 230 VAC
Type
Enclosed
Size / Dimension
2.25" L x 1.75" W x 1.00" H (57.2mm x 44.5mm x 25.4mm)
Series
P3
Number of Outputs
1
Company Profile
P33-15SMXA Relevant information
P33-04
P33-04
AC-DC POWER MODULE +/- 15VDC OUT
P33-1
P33-1
P33-1-FST
P33-1-FST
P33-1/MHIA
P33-1/MHIA