CRT14-2.5WH-50
Manufacturer No:
CRT14-2.5WH-50
Manufacture:
Daburn Electronics
Package:
Datasheet:
CRT14-2.5WH-50
Description:
HOOK-UP STRND 14AWG WHITE 50'
Product Attribute
Ratings
Jacket (Insulation) Thickness
Voltage
12.5kV
Features
Cable Type
Hook-Up
Wire Gauge
14 AWG
Part Status
Active
Jacket Color
White
Conductor Strand
19/27
Conductor Material
Copper, Silver Coated
Operating Temperature
-90°C ~ 200°C
Length
50.00' (15.24m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.134" (3.40mm)