CY7C1512KV18-250BZXI
Manufacturer No:
CY7C1512KV18-250BZXI
Datasheet:
CY7C1512KV18-250BZXI
Description:
IC SRAM 72M PARALLEL 165FBGA
In Stock
178 pcs On sales
Product Attribute
Base Part Number
CY7C1512
Voltage - Supply
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Technology
SRAM - Synchronous, QDR II
Supplier Device Package
165-FBGA (13x15)
Memory Size
72Mb (4M x 18)
Write Cycle Time - Word, Page
Memory Type
Volatile
Part Status
Active
Memory Format
SRAM
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
165-LBGA
Clock Frequency
250MHz