CY7C1412KV18-300BZXI
Manufacturer No:
CY7C1412KV18-300BZXI
Datasheet:
CY7C1412KV18-300BZXI
Description:
IC SRAM 36M PARALLEL 165FBGA
In Stock
136 pcs On sales
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Technology
SRAM - Synchronous, QDR II
Supplier Device Package
165-FBGA (13x15)
Memory Size
36Mb (2M x 18)
Write Cycle Time - Word, Page
Memory Type
Volatile
Part Status
Obsolete
Memory Format
SRAM
Mounting Type
Surface Mount
Clock Frequency
300MHz
Base Part Number
CY7C1412
Voltage - Supply
1.7V ~ 1.9V