CY7C1320KV18-250BZXI
Manufacturer No:
CY7C1320KV18-250BZXI
Datasheet:
CY7C1320KV18-250BZXI
Description:
IC SRAM 18M PARALLEL 165FBGA
In Stock
136 pcs On sales
Product Attribute
Memory Size
18Mb (512K x 36)
Write Cycle Time - Word, Page
Memory Type
Volatile
Part Status
Active
Memory Format
SRAM
Mounting Type
Surface Mount
Clock Frequency
250MHz
Base Part Number
CY7C1320
Voltage - Supply
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)