CY7C1245KV18-400BZXI
Manufacturer No:
CY7C1245KV18-400BZXI
Manufacture:
Cypress Semiconductor Corp
Package:
165-LBGA
Datasheet:
CY7C1245KV18-400BZXI
Description:
IC SRAM 36M PARALLEL 165FBGA
In Stock
129 pcs On sales
Part Status
Active
Memory Format
SRAM
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
165-LBGA
Clock Frequency
400MHz
Base Part Number
CY7C1245
Memory Interface
Parallel
Series
Voltage - Supply
1.7V ~ 1.9V
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)