SWM6-12-NH-P5R
Manufacturer No:
SWM6-12-NH-P5R
Datasheet:
SWM6-12-NH-P5R
Description:
AC/DC WALL MOUNT 12V 6W
Product Attribute
Power (Watts)
6W
Input Connector
NEMA 1-15P
Region Utilized
North America
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Series
SWM6-N (6W)
Output Connector
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approvals
cURus
Size / Dimension
2.17" L x 0.98" W x 1.44" H (55.0mm x 25.0mm x 36.7mm)
Efficiency
Level VI
Voltage - Output
12V
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Cord Length
59" (1.50m)
Current - Output (Max)
500mA
No Load Power Consumption
100mW (Max)