SWM12-5-EV-P6R
Manufacturer No:
SWM12-5-EV-P6R
Datasheet:
SWM12-5-EV-P6R
Description:
AC/DC WALL MOUNT 5V 12W
Product Attribute
Approvals
CE, TUV
Size / Dimension
2.11" L x 1.62" W x 1.11" H (53.5mm x 41.2mm x 28.2mm)
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output
5V
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Cord Length
59" (1.50m)
Current - Output (Max)
2.4A
No Load Power Consumption
100mW (Max)
Applications
Medical
Polarization
Positive Center
Power (Watts)
12W
Input Connector
CEE 7/16
Region Utilized
Europe
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Series
SWM12-E (12W)
Output Connector
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm