SDI18-5-UDC-P6
Manufacturer No:
SDI18-5-UDC-P6
Manufacture:
CUI, Inc.
Package:
Datasheet:
SDI18-5-UDC-P6
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 18W
In Stock
198 pcs On sales
Product Attribute
Weight
0.319 lb (144.7 g)
Output Connector
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approvals
CE, cULus, GS, PSE
Size / Dimension
3.48" L x 1.97" W x 1.34" H (88.5mm x 50.0mm x 34.0mm)
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output
5V
Input Type
Cord
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Cord Length
59" (1.50m)
Current - Output (Max)
3A
Part Status
Active
No Load Power Consumption
100mW (Max)
Applications
ITE (Commercial)
Polarization
Positive Center
Power (Watts)
15W