416F40613CKR
Manufacturer No:
416F40613CKR
Datasheet:
416F40613CKR
Description:
CRYSTAL 40.610 MHZ 8PF SMT
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Package / Case
4-SMD, No Lead
Load Capacitance
8pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Stability
±30ppm
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)
Ratings
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
40.61MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms