416F384X2ATR
Manufacturer No:
416F384X2ATR
Datasheet:
416F384X2ATR
Description:
CRYSTAL 38.400 MHZ 6PF SMT
Product Attribute
Load Capacitance
6pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Stability
±20ppm
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)
Ratings
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Frequency
38.4MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
200 Ohms