416F384X2ALR
Manufacturer No:
416F384X2ALR
Manufacture:
CTS-Frequency Controls
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
416F384X2ALR
Description:
CRYSTAL 38.400 MHZ 12PF SMT
Series
416
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)
Ratings
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Frequency
38.4MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
200 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Package / Case
4-SMD, No Lead
Load Capacitance
12pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Stability
±20ppm
Type
MHz Crystal
Frequency Tolerance
±15ppm