416F38412AKR
Manufacturer No:
416F38412AKR
Manufacture:
CTS-Frequency Controls
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
416F38412AKR
Description:
CRYSTAL 38.400 MHZ 8PF SMT
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Package / Case
4-SMD, No Lead
Load Capacitance
8pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Stability
±20ppm
Type
MHz Crystal
Frequency Tolerance
±10ppm
Series
416
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)
Ratings
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Frequency
38.4MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
200 Ohms