TDC226K020NSF
Manufacturer No:
TDC226K020NSF
Datasheet:
TDC226K020NSF
Description:
CAP TANT 22UF 10% 20V RADIAL
Product Attribute
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
F
Capacitance
22µF
Lead Spacing
0.125" (3.18mm)
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Rated
20V
Size / Dimension
0.250" Dia (6.35mm)
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C