TDC225M035WSE
Manufacturer No:
TDC225M035WSE
Datasheet:
TDC225M035WSE
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 35V RADIAL
Product Attribute
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
E
Capacitance
2.2µF
Lead Spacing
0.250" (6.35mm)
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Rated
35V
Size / Dimension
0.175" Dia (4.45mm)
Height - Seated (Max)
0.350" (8.89mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C