EDLSD334H5R5C
Manufacturer No:
EDLSD334H5R5C
Package:
Axial, Can - Horizontal
Datasheet:
EDLSD334H5R5C
Description:
CAP 330MF 5.5V T/H
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C
Tolerance
ESR (Equivalent Series Resistance)
75Ohm @ 1kHz
Capacitance
330mF
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Package / Case
Axial, Can - Horizontal
Voltage - Rated
5.5V
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 70°C
Size / Dimension
0.453" Dia (11.50mm)
Series
SD
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)