CPDUR12V
Manufacturer No:
CPDUR12V
Manufacture:
Comchip Technology
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
CPDUR12V
Description:
TVS DIODE 12V 25V 0603/SOD523F
Product Attribute
Applications
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1A (8/20µs)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
2-SMD, No Lead
Power - Peak Pulse
25W
Operating Temperature
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
1
Capacitance @ Frequency
12pF @ 1MHz
Type
Zener
Supplier Device Package
0603/SOD-523F
Series
Voltage - Breakdown (Min)
13V
Packaging
Digi-Reel®
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
25V
Part Status
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V