530-26-08-SV-0250F
Manufacturer No:
530-26-08-SV-0250F
Manufacture:
CnC Tech
Package:
Datasheet:
530-26-08-SV-0250F
Description:
CABLE MOD FLAT 8COND REEL 250'
In Stock
8 pcs On sales
Product Attribute
Coil Diameter
Conductor Strand
7/0.0063"
Length
250' (76.20m)
Conductor Material
Copper, Bare
Series
Number of Conductors
8
Packaging
Reel
Operating Temperature
Shielding
Unshielded
Length - Coil Extended
Cable Type
Straight
Length - Coil Retracted
Wire Gauge
26 AWG
Jacket (Insulation) Material
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Width
0.346" (8.80mm)
Part Status
Active
Cable Height
0.097" (2.46mm)