3386-20-1-0500-010-1-TS
Manufacturer No:
3386-20-1-0500-010-1-TS
Manufacture:
CnC Tech
Package:
Datasheet:
3386-20-1-0500-010-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 20AWG VIOLET 100'
In Stock
5 pcs On sales
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Length
100.0' (30.5m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.102" (2.59mm)
Series
Jacket (Insulation) Material
Polyethylene (XLPE), Irradiated
Ratings
UL Style 3386
Jacket (Insulation) Thickness
0.030" (0.76mm)
Voltage
600V
Features
Oil Resistant
Cable Type
Hook-Up
Wire Gauge
20 AWG