304-28-26-MC-0250F
Manufacturer No:
304-28-26-MC-0250F
Datasheet:
304-28-26-MC-0250F
Description:
FLAT RBN CBL MULTI 26 COND 50'
Part Status
Active
Ribbon Width
1.300" (33.02mm)
Pitch
0.050" (1.27mm)
Conductor Strand
7 Strands / 0.0049"
Length
50.0' (15.24m)
Ribbon Thickness
0.035" (0.89mm)
Voltage
300V
Number of Conductors
26
Features
Insulation Resistance
100MOhms
Operating Temperature
105°C
Wire Gauge
28 AWG
Company Profile
304-28-26-MC-0250F Relevant information
CONN RCPT 1POS GOLD PCB
CONN RCPT 1POS GOLD PCB
CONN RCPT 2POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 2POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 3POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 3POS 0.1 GOLD PCB