304-28-12-MC-0300F
Manufacturer No:
304-28-12-MC-0300F
Datasheet:
304-28-12-MC-0300F
Description:
CBL RIBN 12COND 0.050 MULTI 300'
Product Attribute
Wire Gauge
28 AWG
Part Status
Obsolete
Pitch
0.050" (1.27mm)
Conductor Strand
7 Strands / 0.0049"
Length
300.0' (91.44m)
Ribbon Thickness
0.035" (0.89mm)
Voltage
300V
Number of Conductors
12
Features
Insulation Resistance
100MOhms
Operating Temperature
105°C
Company Profile
304-28-12-MC-0300F Relevant information
CONN RCPT 1POS GOLD PCB
CONN RCPT 1POS GOLD PCB
CONN RCPT 2POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 2POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 3POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 3POS 0.1 GOLD PCB