304-28-09-MC-0100F
Manufacturer No:
304-28-09-MC-0100F
Datasheet:
304-28-09-MC-0100F
Description:
FLAT RBN CBL MULTI 9 COND 100'
In Stock
4 pcs On sales
Operating Temperature
105°C
Wire Gauge
28 AWG
Part Status
Active
Ribbon Width
0.450" (11.43mm)
Pitch
0.050" (1.27mm)
Conductor Strand
7 Strands / 0.0049"
Length
100.0' (30.48m)
Ribbon Thickness
0.035" (0.89mm)
Voltage
300V
Number of Conductors
9
Features
Insulation Resistance
100MOhms
Company Profile
304-28-09-MC-0100F Relevant information
CONN RCPT 1POS GOLD PCB
CONN RCPT 1POS GOLD PCB
CONN RCPT 2POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 2POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 3POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 3POS 0.1 GOLD PCB