302-28-50-GR-0100F
Manufacturer No:
302-28-50-GR-0100F
Datasheet:
302-28-50-GR-0100F
Description:
FLAT RBN CBL GRAY 50 COND 100'
In Stock
7 pcs On sales
Voltage
300V
Number of Conductors
50
Features
Insulation Resistance
100MOhms
Operating Temperature
105°C
Wire Gauge
28 AWG
Part Status
Active
Ribbon Width
2.500" (63.50mm)
Pitch
0.050" (1.27mm)
Conductor Strand
7 Strands / 0.0049"
Length
100.0' (30.48m)
Ribbon Thickness
0.035" (0.89mm)
Company Profile
302-28-50-GR-0100F Relevant information
REPLACEMNT FXQG-33-1.75-MVS-5000
INSULATED TERMINAL PIN
MOUNT RECT CAPACITORS 0.043"
MOUNT RECT CAPACITORS 0.030"
MOUNT RECT CAPACITORS 0.040"