302-28-20-GR-0250F
Manufacturer No:
302-28-20-GR-0250F
Datasheet:
302-28-20-GR-0250F
Description:
FLAT RBN CBL GRAY 20 COND 50'
Product Attribute
Ribbon Width
1.000" (25.40mm)
Pitch
0.050" (1.27mm)
Conductor Strand
7 Strands / 0.0049"
Length
50.0' (15.24m)
Ribbon Thickness
0.035" (0.89mm)
Voltage
300V
Number of Conductors
20
Features
Insulation Resistance
100MOhms
Operating Temperature
105°C
Wire Gauge
28 AWG
Part Status
Active
Company Profile
302-28-20-GR-0250F Relevant information
REPLACEMNT FXQG-33-1.75-MVS-5000
INSULATED TERMINAL PIN
MOUNT RECT CAPACITORS 0.043"
MOUNT RECT CAPACITORS 0.030"
MOUNT RECT CAPACITORS 0.040"