302-28-16-GR-0300F
Manufacturer No:
302-28-16-GR-0300F
Datasheet:
302-28-16-GR-0300F
Description:
CBL RIBN 16COND 0.050 GRAY 300'
Product Attribute
Pitch
0.050" (1.27mm)
Conductor Strand
7 Strands / 0.0049"
Length
300.0' (91.44m)
Ribbon Thickness
0.035" (0.89mm)
Voltage
300V
Number of Conductors
16
Features
Insulation Resistance
100MOhms
Operating Temperature
105°C
Wire Gauge
28 AWG
Part Status
Obsolete
Ribbon Width
0.800" (20.32mm)
Company Profile
302-28-16-GR-0300F Relevant information
REPLACEMNT FXQG-33-1.75-MVS-5000
INSULATED TERMINAL PIN
MOUNT RECT CAPACITORS 0.043"
MOUNT RECT CAPACITORS 0.030"
MOUNT RECT CAPACITORS 0.040"