302-28-10-GR-0250F
Manufacturer No:
302-28-10-GR-0250F
Datasheet:
302-28-10-GR-0250F
Description:
FLAT RBN CBL GRAY 10 COND 1'
Operating Temperature
105°C
Wire Gauge
28 AWG
Part Status
Active
Ribbon Width
0.500" (12.70mm)
Pitch
0.050" (1.27mm)
Conductor Strand
7 Strands / 0.0049"
Length
1.00' (304.80mm)
Ribbon Thickness
0.035" (0.89mm)
Voltage
300V
Number of Conductors
10
Features
Insulation Resistance
100MOhms
Company Profile
302-28-10-GR-0250F Relevant information
REPLACEMNT FXQG-33-1.75-MVS-5000
INSULATED TERMINAL PIN
MOUNT RECT CAPACITORS 0.043"
MOUNT RECT CAPACITORS 0.030"
MOUNT RECT CAPACITORS 0.040"