302-28-09-GR-0100F
Manufacturer No:
302-28-09-GR-0100F
Manufacture:
CnC Tech
Package:
Datasheet:
302-28-09-GR-0100F
Description:
FLAT RBN CBL GRAY 9 COND 100'
In Stock
18 pcs On sales
Product Attribute
Jacket Color
Gray
Ribbon Width
0.450" (11.43mm)
Pitch
0.050" (1.27mm)
Conductor Strand
7 Strands / 0.0049"
Length
100.0' (30.48m)
Ribbon Thickness
0.035" (0.89mm)
Series
Conductor Material
Copper, Tinned
Ratings
UL Style 2651
First Conductor Mark
Red
Voltage
300V
Number of Conductors
9
Features
Insulation Resistance
100MOhms
Shielding
Unshielded
Operating Temperature
105°C
Cable Type
Flat Cable
Jacket (Insulation) Material
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Wire Gauge
28 AWG
Part Status
Active
Company Profile
302-28-09-GR-0100F Relevant information
REPLACEMNT FXQG-33-1.75-MVS-5000
INSULATED TERMINAL PIN
MOUNT RECT CAPACITORS 0.043"
MOUNT RECT CAPACITORS 0.030"
MOUNT RECT CAPACITORS 0.040"