301-28-34-GR-0300F
Manufacturer No:
301-28-34-GR-0300F
Datasheet:
301-28-34-GR-0300F
Description:
CBL RIBN 34COND 0.039 GRAY 300'
Product Attribute
Voltage
300V
Number of Conductors
34
Features
Insulation Resistance
100MOhms
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Cable Type
Flat Cable
Jacket (Insulation) Material
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Wire Gauge
28 AWG
Ribbon Width
1.339" (34.00mm)
Pitch
0.039" (1.00mm)
Conductor Strand
7 Strands / 0.0049"
Ribbon Thickness
0.039" (0.99mm)