301-28-30-GR-0300F
Manufacturer No:
301-28-30-GR-0300F
Datasheet:
301-28-30-GR-0300F
Description:
CBL RIBN 30COND 0.039 GRAY 300'
Product Attribute
Wire Gauge
28 AWG
Ribbon Width
1.181" (30.00mm)
Pitch
0.039" (1.00mm)
Conductor Strand
7 Strands / 0.0049"
Ribbon Thickness
0.039" (0.99mm)
Series
Conductor Material
Copper, Tinned
Ratings
UL Style 2651
First Conductor Mark
Voltage
300V
Number of Conductors
30
Features
Insulation Resistance
100MOhms
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C