301-28-09-GR-0300F
Manufacturer No:
301-28-09-GR-0300F
Manufacture:
CnC Tech
Package:
Datasheet:
301-28-09-GR-0300F
Description:
CBL RIBN 9COND 0.039 GRAY 300'
Product Attribute
Pitch
0.039" (1.00mm)
Conductor Strand
7 Strands / 0.0049"
Length
300.0' (91.44m)
Ribbon Thickness
0.039" (0.99mm)
Series
Conductor Material
Copper, Tinned
Ratings
UL Style 2651
First Conductor Mark
Voltage
300V
Number of Conductors
9
Features
Insulation Resistance
100MOhms
Shielding
Unshielded
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Cable Type
Flat Cable
Jacket (Insulation) Material
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Wire Gauge
28 AWG
Part Status
Obsolete
Jacket Color
Gray
Ribbon Width
0.354" (9.00mm)